Post by Jordan Forster on Jul 20, 2018 9:17:21 GMT
This list is based on one I have compiled for my Welsh football blog: welshgrassrootsfootball.wordpress.com/pre-season-2018-fixtures/
Apologies I don't have one for North or Mid Wales, but feel free to create a thread for this.
***
20th July
Abercarn United v Tredegar Town 19:00
Trebanog v Porth Quins (Cambrian Lakeside Academy) 18:30
Wattsville FC v Rassau AFC 20:00
Ynysygerwn v Briton Ferry Llansawel (Llandarcy Academy of Sport) 19:15
21st July
Aberfan Social v Penrhiwceiber Con Athletic
Abergavenny Town v Patchway Town (Pen-Y-Pound) 15:00
AFC Llwydcoed v Brecon Corries
Albion Rovers v Cwmbran Celtic Reserves 14:00
Barry Town United v Ton Pentre (Jenner Park) 14:30
Bow Street v Llandysul
Caldicot Town v Cwmamman United (includes reserve teams fixture)
Cardiff Bay v FC Porthcawl (Cardiff Uni Fields) 14:00
Cardiff Cosmos v Cogan Coronation
Cambrian & Clydach Vale BGC v Llanelli Town 14:30
Cardiff Draconians v AFC Porth (Lydstep Park) 14:00
Carmarthen Town v Goytre FC 14:30
Cwmbran Town v Pontardawe Town 14:30
Cwrt-Y-Vil v Space Jam Galaxy
Didcot Town v Cwmbran Celtic
Ely Rangers v Pontypridd FC (Cardiff Uni Fields) 16:00
Ely Valley v AFC Broadlands 14:00
Fairfield United v Abertillery Excelsiors 14:00
Gilwern FC v Race AFC 15:00
Goodwick United v Penybont
Haverfordwest County v Trefelin BGC
Hills Plymouth v Carnetown BGC (Pentrebach Park) 14:00
Llantwit Major v Treharris Athletic Western (Windmill Lane) 14:30
Machen AFC v Cromwell Youth
Mardy AFC v Court Farm
Navi Treharris v Cwmbach Royal Stars
Nelson Cavaliers v Cefn Fforest (Bedlinog)
New Inn v Cwmcarn Athletic
Newport Corinthians v Usk Town 13:00
Newport Eagles v Pontynewynydd AFC
Pencoed Athletic v Clwb Cymric (Pencoed College) 13:00
Pill YMCA v Undy Athletic 14:30
Pontnewydd United v Forgeside 14:00
Risca United v Pontypridd Town (Ty Isaf Park)
Talbot Green v Red Valley (Maritime Recreation Field)
Tranch AFC v Docks Cons AFC 15:00
Tredegar FC v Fairwater AFC
Treforest v Taffs Well (USW Sports Park) 14:15
Treowen Stars v Dinas Powys (Bush Park) 14:00
Wattsville v Newport City (Pontllanffraith 3G) 13:00
Ynysddu Welfare v Trethomas Bluebirds (Pontllanffraith 3G) 15:00
Ynysybwl v Llanedeyrn
Ynysymeudwy v Cornelly United
23rd July
Carmarthen Town Development v Johnstown FC 19:30
24th July
Abergavenny Town v Tredegar Town 19:30
Abertillery Bluebirds v Treharris Athletic Western
Baglan Rangers v Trefelin BGC
Barry Town United v Swansea City XI (Jenner Park) 19:45
Builth Wells v Brecon Corries
Caldicot Town v Trethomas Bluebirds 19:00
Cornelly United v Pontyclun (Pencoed College)
Hills Plymouth v Graig FC (Pentrebach Park) 18:15
Lucas Cwmbran FC v Croesyceiliog XI
Merthyr Town v Llanelli Town 19:30
Penrhiwfer v Penrhiwceiber Rangers (Abercynon 3G)
Pentwynmawr AFC v Rassau AFC
Ynysddu Welfare v Newport City (Pontllanffraith 3G) 19:00
Ynysygerwn v Ammanford (Llandarcy Academy of Sport, 3G) 19:15
25th July
Cardiff Met v Gloucester City 19:45
Cogan Coronation v Pontypridd Town
Haverfordwest County v Goodwick United
Mardy AFC v Rogerstone
Newport Corinthians v Goytre FC 19:00
Panteg AFC v AFC Llwydcoed (Ebbw Vale 3G) 19:30
Pill YMCA v Cromwell
Pontnewydd United v Nantyglo Reserves 18:15
Quar Park Rangers v Aberfan Social
Risca United v Penydarren BGC (Ty Isaf Park) 18:30
Sarn FC v Cefn Cribwr (Y Dderwen 3G)
Sully Sports v Vale United
Treforest v Pencoed Athletic (Cambrian Lakeside Academy) 19:15
26th July
Cardiff Met v Ynysygerwn 19:15
Llanrumney United v Marshfield 18:45
28th July
AFC Machen v Fairwater AFC
AFC Porth v Aberdare Town (Abercynon 3G) 14:30
AFC Rumney v Rogerstone
Blaenavon Blues v Treowen Stars 14:00
Blaenrhondda v Treharris Athletic Western
Brecon Corries v Abercarn United
Bridgend Street v Cardiff Draconians
Briton Ferry Llansawel v Llanelli Town (Stebonheath Park) 14:30
Cardiff Bay v Newport City (Cardiff Uni Fields)
Cardiff Cosmos v Culverhouse Cross
Cardiff Met v Barry Town United 14:30
Carmarthen Town Cinderford Town 15:00
Chepstow Town v Pontypridd Town
Church Village v Bridgend TFC (Church Village 3G) 11:15
Cinderford Town v Carmarthen Town
Cwrt-Yr-Vil v Rhayader Town
Ely Valley v Llwynypia BC 15:00
Fairwater FC v Pontnewynydd AFC
Ferndale BGC v Nelson Cavaliers (Pentre 3G)
Garden Village v Pontyclun
Gilwern FC v Abertillery AFC 15:00
Goytre United v Trefelin BGC
Haverfordwest County v Aberystwyth Town
Hereford Lads Club v Abergavenny Town 15:00
Hills Plymouth v Hirwaun (Pentrebach Park) 14:00
Johnstown FC v Cwm Wanderers 14:30 [includes reserves fixture at 16:30]
Keynsham Town v Cwmbran Celtic
Kidwelly Town v Graig FC
Llanrumney United v Fairwater 14:30
Llantwit Major v Monmouth Town (Windmill Lane) 14:30
Mardy AFC v Cwmcarn Athletic
Narbeth v Tredegar Town 14:30
Navi Treharris v Ynysybwl AFC
New Inn v Cromwell Youth
Newport Corinthians v Pill YMCA 12:15 & 15:00
Pencoed Athletic v Cornelly United (Pencoed College) 14:00
Penybont v STM Sports
Penydarren BGC v Afan Lido (The Bont) 14:30
Pontnewydd United v Race reserves 14:00
Porth Quins v Penrhiwfer
Risca United v Lliswerry (Ty Isaf Park)
Splott Albion Seniors v Llanedeyrn
Sully Sports v Treforest 14:30
The Oak v Rassau AFC 14:00
Tonypandy Albion v Talbot Green (Cambrian Lakeside Academy)
Tranch AFC v Mountain Ash 15:00
Trebanog v Pengraig United (Cambrian Lakeside Academy) 12:30
Trefelin BGC XI v Pontypridd FC
Trethomas Bluebirds v Croesyceiliog 13:15
Usk Town v Whiteheads Rhisga
Penrhiwceiber Rangers v Ynyshir Albions
31st July
Aberdare Town v Merthyr Town 19:30
Caerau v Pencoed Athletic
Lucas Cwmbran v Cwmbran Celtic Reserves 18:30
Mardy AFC v Forgeside
Merthyr Saints v Treharris Athletic Western
Seven Sisters v Ynysygerwn 18:45
STM Sports v Treforest 18:30
Ton Pentre v Trethomas Bluebirds 19:30
Trefelin BGC v Briton Ferry Llansawel 18:30
Undy Athletic v Croesyceiliog
1st August
Abergavenny Town v Panteg 19:30
Albion Rovers v Cwmbran Celtic
Blaenavon Blues v Penydarren BGC 18:30
Caerau Ely v Ynysddu Welfare 19:00
Caerleon v Pontypridd Town
Canton Liberal v Newport City
Crickhowell v Rassau AFC 18:30
Fairwater v Canton Liberal 19:00
Llanelli Town v Swansea City XI 19:30
Mardy AFC v Fairwater
Nelson Cavaliers v Cwmbach Royal Stars
Newport Corinthians v Lliswerry 18:30
Pontardawe Town v Haverfordwest County 18:30
Pontnewydd United v Marshfield 19:00
Ton & Gelli BGC v Aberfan Social
Tranch AFC v Cwmcarn Athletic 18:15
St. Athan v Vale United 18:30
Wattsville v Docks Con AFC
2nd August
Aberfan Social v Ton & Gelli
Briton Ferry Llansawel v Swansea City (Old Road) 19:30
Johnstown FC v St. Clears 18:15
Llantwit Major v Bridgend Street (Windmill Lane) 18:45
3rd August
Newport City v Undy Athletic (Newport Stadium) 19:30
Trefelin BGC v Port Talbot Town
4th August
Aberfan Social v Llanedeyrn
AFC Llwydcoed v Treharris Athletic Western
AFC Porth v Taffs Well (Dinas Park) 14:00
Albion Rovers v Croesyceiliog
Barry Town United v Redditch United (Jenner Park) 14:30
Basingstoke Town v Llantwit Major 13:00
Blaenavon Blues v Tredegar Town 14:00
Brecon Corries v RTB Ebbw Vale
Bridgend Street v Treforest 14:30
Caerau Ely v Pontypridd Town
Caernarfon Town v Afan Lido 14:30
Caldicot Castle v Cromwell Youth (includes reserve teams fixture)
Cardiff Cosmos v L & G Cosmos
Carmarthen Town v Llanelli Town 14:30
YC Cascade v Cardiff Bay
Church Village v Culverhouse Cross (Pontypridd Maritime Recreational Field) 14:15
Cwmbran Town v Chepstow Town 14:30
Cwmcarn Athletic v Whiteheads Rhisga
Cwrt-Y-Vil v Pontypridd FC (USW Sports Park 3G) 14:00
Garnlydan v Gilwern FC 15:00
Goodwick v Johnstown 14:30 [includes reserves fixture at 16:30]
Goytre FC v Cinderford Town
Llanidloes Town v Sully Sports
Llanrumney United v Panteg 14:30
Machen v Pontnewynydd
Morriston FC v Pencoed Athletic
Navi Treharris v Graig FC
Paulton Rovers v Penybont
Penrhiwceiber Rangers v Ammanford
Pill YMCA v Newport City 12:30
Pontardawe Town v Cardiff Draconians 12:00 & 14:00
Pontnewydd United v Fairwater AFC [charity match]
Pontyclun v Risca United
Porth Quins v Hopkinstown
Quar Park Rangers v Treharris Athletic Western
Rogerstone v Ynysddu Welfare 14:00
St. Athan v Nelson Cavaliers
Swansea University v Haverfordwest County (Sketty Stadium) 14:30
Talbot Green v FC Trecenydd (Maritime Recreation Field)
Trebanog v Cardiff Corinthians 14:30
Trefelin BGC v Penlan
Treowen Stars v Aberdare Town
Vale United v Cornelly United 14:00
Ynyshir Albions v Trethomas Bluebirds 14:30
5th August
Rogerstone AFC v Ynysddu Welfare
Ely Valley v Tonyrefail Welfare [Sports Park Cup] 14:30
6th August
Cardiff Met v Hull City Under 23s 13:00
7th August
Baglan Dragons v Port Talbot Town
Llanelli Town v Ammanford 19:30
Pontymister v Rogerstone
Tonyrefail BGC v Swansea University
Trebanog v Aber Valley 18:30
Treforest v Garw SBGC 19:00
8th August
FC Tredegar v Nelson Cavaliers
Gilwern FC v Brynmawr AFC 18:30
Penrhiwceiber Rangers v Merthyr Town Academy
Vale United v Llantwit Major Reserves 18:30
11th August
Abertillery Excelsiors v Newport Corinthians 14:00
Albion Reserves v Docks Con AFC
Bryncase v Talbot Green
Caldicot Castle v Crindau Corries
Caldicot Castle Reserves v Cwmcarn Athletic Reserves
Cardiff Cosmos v Tongwynlais
Cefn Cribwr v Church Village
Croesyceiliog Athletic v Pontnewynydd AFC
Cwrt-Y-Vil v Culverhouse Cross
Ely Valley v Penygraig United (Cambrian Lakeside Academy) 10:30
Fairwater v Cardiff Bay 14:00
Gilwern FC v Court Farm FC 13:00
Graig FC v Bishops Castle 14:00
Johnstown FC v Hundleton 14:30 [includes reserves fixture at 16:30]
Llanedeyrn v Marshfield 14:00
Llanrumney United v Croesyceiliog 14:30
Mardy AFC v Raglan
Nantyglo v Fairwater AFC
Navi Treharris v Nelson Cavaliers
New Inn v Coed Eva
Pontnewydd United v Rassau AFC 14:00
Pontymister v Whiteheads Rhisga
Porth Quins v Ynysybwl
Treowen Stars v Usk (Bush Park) 14:00
Red Valley v Pontypridd FC (Tonyrefail Leisure Centre) 14:00
Vale United v Pencoed Athletic 14:00
12th August
AFC Radyr v Cardiff Bay (Trelai)
14th August
Llanedeyrn v Tondu Robins 19:00
Navi Treharris v Pontypridd FC (Trelewis Welfare Ground) 18:30
15th August
Ely Valley v Carn Rovers 19:00
16th August
Race v Docks Con AFC (includes reserve teams fixture)
18th August
Caldicot Castle v Pontnewynydd AFC
Caldicot Castle Reserves v Upper Cwmbran
Cardiff Bay v Southside Star (Cardiff Uni Fields) 11:00
Gilwern FC v Fairwater AFC 15:00
Llanedeyrn v Talbot Green 14:00
Nelson Cavaliers v AFC Abercynon
Pontypridd FC v Carnetown BGC
22nd August
Gilwern FC v Blaenavon Forgeside 19:00
22nd August
Pontypridd FC v Glyncoch Spartans
25th August
Fairwater v Broadlands 14:00
Gilwern FC v Caldicot Castle 15:00
Pontypridd FC v Hopkinstown
Tiger Bay v Llanedeyrn
Apologies I don't have one for North or Mid Wales, but feel free to create a thread for this.
***
20th July
Abercarn United v Tredegar Town 19:00
Trebanog v Porth Quins (Cambrian Lakeside Academy) 18:30
Wattsville FC v Rassau AFC 20:00
Ynysygerwn v Briton Ferry Llansawel (Llandarcy Academy of Sport) 19:15
21st July
Aberfan Social v Penrhiwceiber Con Athletic
Abergavenny Town v Patchway Town (Pen-Y-Pound) 15:00
AFC Llwydcoed v Brecon Corries
Albion Rovers v Cwmbran Celtic Reserves 14:00
Barry Town United v Ton Pentre (Jenner Park) 14:30
Bow Street v Llandysul
Caldicot Town v Cwmamman United (includes reserve teams fixture)
Cardiff Bay v FC Porthcawl (Cardiff Uni Fields) 14:00
Cardiff Cosmos v Cogan Coronation
Cambrian & Clydach Vale BGC v Llanelli Town 14:30
Cardiff Draconians v AFC Porth (Lydstep Park) 14:00
Carmarthen Town v Goytre FC 14:30
Cwmbran Town v Pontardawe Town 14:30
Cwrt-Y-Vil v Space Jam Galaxy
Didcot Town v Cwmbran Celtic
Ely Rangers v Pontypridd FC (Cardiff Uni Fields) 16:00
Ely Valley v AFC Broadlands 14:00
Fairfield United v Abertillery Excelsiors 14:00
Gilwern FC v Race AFC 15:00
Goodwick United v Penybont
Haverfordwest County v Trefelin BGC
Hills Plymouth v Carnetown BGC (Pentrebach Park) 14:00
Llantwit Major v Treharris Athletic Western (Windmill Lane) 14:30
Machen AFC v Cromwell Youth
Mardy AFC v Court Farm
Navi Treharris v Cwmbach Royal Stars
Nelson Cavaliers v Cefn Fforest (Bedlinog)
New Inn v Cwmcarn Athletic
Newport Corinthians v Usk Town 13:00
Newport Eagles v Pontynewynydd AFC
Pencoed Athletic v Clwb Cymric (Pencoed College) 13:00
Pill YMCA v Undy Athletic 14:30
Pontnewydd United v Forgeside 14:00
Risca United v Pontypridd Town (Ty Isaf Park)
Talbot Green v Red Valley (Maritime Recreation Field)
Tranch AFC v Docks Cons AFC 15:00
Tredegar FC v Fairwater AFC
Treforest v Taffs Well (USW Sports Park) 14:15
Treowen Stars v Dinas Powys (Bush Park) 14:00
Wattsville v Newport City (Pontllanffraith 3G) 13:00
Ynysddu Welfare v Trethomas Bluebirds (Pontllanffraith 3G) 15:00
Ynysybwl v Llanedeyrn
Ynysymeudwy v Cornelly United
23rd July
Carmarthen Town Development v Johnstown FC 19:30
24th July
Abergavenny Town v Tredegar Town 19:30
Abertillery Bluebirds v Treharris Athletic Western
Baglan Rangers v Trefelin BGC
Barry Town United v Swansea City XI (Jenner Park) 19:45
Builth Wells v Brecon Corries
Caldicot Town v Trethomas Bluebirds 19:00
Cornelly United v Pontyclun (Pencoed College)
Hills Plymouth v Graig FC (Pentrebach Park) 18:15
Lucas Cwmbran FC v Croesyceiliog XI
Merthyr Town v Llanelli Town 19:30
Penrhiwfer v Penrhiwceiber Rangers (Abercynon 3G)
Pentwynmawr AFC v Rassau AFC
Ynysddu Welfare v Newport City (Pontllanffraith 3G) 19:00
Ynysygerwn v Ammanford (Llandarcy Academy of Sport, 3G) 19:15
25th July
Cardiff Met v Gloucester City 19:45
Cogan Coronation v Pontypridd Town
Haverfordwest County v Goodwick United
Mardy AFC v Rogerstone
Newport Corinthians v Goytre FC 19:00
Panteg AFC v AFC Llwydcoed (Ebbw Vale 3G) 19:30
Pill YMCA v Cromwell
Pontnewydd United v Nantyglo Reserves 18:15
Quar Park Rangers v Aberfan Social
Risca United v Penydarren BGC (Ty Isaf Park) 18:30
Sarn FC v Cefn Cribwr (Y Dderwen 3G)
Sully Sports v Vale United
Treforest v Pencoed Athletic (Cambrian Lakeside Academy) 19:15
26th July
Cardiff Met v Ynysygerwn 19:15
Llanrumney United v Marshfield 18:45
28th July
AFC Machen v Fairwater AFC
AFC Porth v Aberdare Town (Abercynon 3G) 14:30
AFC Rumney v Rogerstone
Blaenavon Blues v Treowen Stars 14:00
Blaenrhondda v Treharris Athletic Western
Brecon Corries v Abercarn United
Bridgend Street v Cardiff Draconians
Briton Ferry Llansawel v Llanelli Town (Stebonheath Park) 14:30
Cardiff Bay v Newport City (Cardiff Uni Fields)
Cardiff Cosmos v Culverhouse Cross
Cardiff Met v Barry Town United 14:30
Carmarthen Town Cinderford Town 15:00
Chepstow Town v Pontypridd Town
Church Village v Bridgend TFC (Church Village 3G) 11:15
Cinderford Town v Carmarthen Town
Cwrt-Yr-Vil v Rhayader Town
Ely Valley v Llwynypia BC 15:00
Fairwater FC v Pontnewynydd AFC
Ferndale BGC v Nelson Cavaliers (Pentre 3G)
Garden Village v Pontyclun
Gilwern FC v Abertillery AFC 15:00
Goytre United v Trefelin BGC
Haverfordwest County v Aberystwyth Town
Hereford Lads Club v Abergavenny Town 15:00
Hills Plymouth v Hirwaun (Pentrebach Park) 14:00
Johnstown FC v Cwm Wanderers 14:30 [includes reserves fixture at 16:30]
Keynsham Town v Cwmbran Celtic
Kidwelly Town v Graig FC
Llanrumney United v Fairwater 14:30
Llantwit Major v Monmouth Town (Windmill Lane) 14:30
Mardy AFC v Cwmcarn Athletic
Narbeth v Tredegar Town 14:30
Navi Treharris v Ynysybwl AFC
New Inn v Cromwell Youth
Newport Corinthians v Pill YMCA 12:15 & 15:00
Pencoed Athletic v Cornelly United (Pencoed College) 14:00
Penybont v STM Sports
Penydarren BGC v Afan Lido (The Bont) 14:30
Pontnewydd United v Race reserves 14:00
Porth Quins v Penrhiwfer
Risca United v Lliswerry (Ty Isaf Park)
Splott Albion Seniors v Llanedeyrn
Sully Sports v Treforest 14:30
The Oak v Rassau AFC 14:00
Tonypandy Albion v Talbot Green (Cambrian Lakeside Academy)
Tranch AFC v Mountain Ash 15:00
Trebanog v Pengraig United (Cambrian Lakeside Academy) 12:30
Trefelin BGC XI v Pontypridd FC
Trethomas Bluebirds v Croesyceiliog 13:15
Usk Town v Whiteheads Rhisga
Penrhiwceiber Rangers v Ynyshir Albions
31st July
Aberdare Town v Merthyr Town 19:30
Caerau v Pencoed Athletic
Lucas Cwmbran v Cwmbran Celtic Reserves 18:30
Mardy AFC v Forgeside
Merthyr Saints v Treharris Athletic Western
Seven Sisters v Ynysygerwn 18:45
STM Sports v Treforest 18:30
Ton Pentre v Trethomas Bluebirds 19:30
Trefelin BGC v Briton Ferry Llansawel 18:30
Undy Athletic v Croesyceiliog
1st August
Abergavenny Town v Panteg 19:30
Albion Rovers v Cwmbran Celtic
Blaenavon Blues v Penydarren BGC 18:30
Caerau Ely v Ynysddu Welfare 19:00
Caerleon v Pontypridd Town
Canton Liberal v Newport City
Crickhowell v Rassau AFC 18:30
Fairwater v Canton Liberal 19:00
Llanelli Town v Swansea City XI 19:30
Mardy AFC v Fairwater
Nelson Cavaliers v Cwmbach Royal Stars
Newport Corinthians v Lliswerry 18:30
Pontardawe Town v Haverfordwest County 18:30
Pontnewydd United v Marshfield 19:00
Ton & Gelli BGC v Aberfan Social
Tranch AFC v Cwmcarn Athletic 18:15
St. Athan v Vale United 18:30
Wattsville v Docks Con AFC
2nd August
Aberfan Social v Ton & Gelli
Briton Ferry Llansawel v Swansea City (Old Road) 19:30
Johnstown FC v St. Clears 18:15
Llantwit Major v Bridgend Street (Windmill Lane) 18:45
3rd August
Newport City v Undy Athletic (Newport Stadium) 19:30
Trefelin BGC v Port Talbot Town
4th August
Aberfan Social v Llanedeyrn
AFC Llwydcoed v Treharris Athletic Western
AFC Porth v Taffs Well (Dinas Park) 14:00
Albion Rovers v Croesyceiliog
Barry Town United v Redditch United (Jenner Park) 14:30
Basingstoke Town v Llantwit Major 13:00
Blaenavon Blues v Tredegar Town 14:00
Brecon Corries v RTB Ebbw Vale
Bridgend Street v Treforest 14:30
Caerau Ely v Pontypridd Town
Caernarfon Town v Afan Lido 14:30
Caldicot Castle v Cromwell Youth (includes reserve teams fixture)
Cardiff Cosmos v L & G Cosmos
Carmarthen Town v Llanelli Town 14:30
YC Cascade v Cardiff Bay
Church Village v Culverhouse Cross (Pontypridd Maritime Recreational Field) 14:15
Cwmbran Town v Chepstow Town 14:30
Cwmcarn Athletic v Whiteheads Rhisga
Cwrt-Y-Vil v Pontypridd FC (USW Sports Park 3G) 14:00
Garnlydan v Gilwern FC 15:00
Goodwick v Johnstown 14:30 [includes reserves fixture at 16:30]
Goytre FC v Cinderford Town
Llanidloes Town v Sully Sports
Llanrumney United v Panteg 14:30
Machen v Pontnewynydd
Morriston FC v Pencoed Athletic
Navi Treharris v Graig FC
Paulton Rovers v Penybont
Penrhiwceiber Rangers v Ammanford
Pill YMCA v Newport City 12:30
Pontardawe Town v Cardiff Draconians 12:00 & 14:00
Pontnewydd United v Fairwater AFC [charity match]
Pontyclun v Risca United
Porth Quins v Hopkinstown
Quar Park Rangers v Treharris Athletic Western
Rogerstone v Ynysddu Welfare 14:00
St. Athan v Nelson Cavaliers
Swansea University v Haverfordwest County (Sketty Stadium) 14:30
Talbot Green v FC Trecenydd (Maritime Recreation Field)
Trebanog v Cardiff Corinthians 14:30
Trefelin BGC v Penlan
Treowen Stars v Aberdare Town
Vale United v Cornelly United 14:00
Ynyshir Albions v Trethomas Bluebirds 14:30
5th August
Rogerstone AFC v Ynysddu Welfare
Ely Valley v Tonyrefail Welfare [Sports Park Cup] 14:30
6th August
Cardiff Met v Hull City Under 23s 13:00
7th August
Baglan Dragons v Port Talbot Town
Llanelli Town v Ammanford 19:30
Pontymister v Rogerstone
Tonyrefail BGC v Swansea University
Trebanog v Aber Valley 18:30
Treforest v Garw SBGC 19:00
8th August
FC Tredegar v Nelson Cavaliers
Gilwern FC v Brynmawr AFC 18:30
Penrhiwceiber Rangers v Merthyr Town Academy
Vale United v Llantwit Major Reserves 18:30
11th August
Abertillery Excelsiors v Newport Corinthians 14:00
Albion Reserves v Docks Con AFC
Bryncase v Talbot Green
Caldicot Castle v Crindau Corries
Caldicot Castle Reserves v Cwmcarn Athletic Reserves
Cardiff Cosmos v Tongwynlais
Cefn Cribwr v Church Village
Croesyceiliog Athletic v Pontnewynydd AFC
Cwrt-Y-Vil v Culverhouse Cross
Ely Valley v Penygraig United (Cambrian Lakeside Academy) 10:30
Fairwater v Cardiff Bay 14:00
Gilwern FC v Court Farm FC 13:00
Graig FC v Bishops Castle 14:00
Johnstown FC v Hundleton 14:30 [includes reserves fixture at 16:30]
Llanedeyrn v Marshfield 14:00
Llanrumney United v Croesyceiliog 14:30
Mardy AFC v Raglan
Nantyglo v Fairwater AFC
Navi Treharris v Nelson Cavaliers
New Inn v Coed Eva
Pontnewydd United v Rassau AFC 14:00
Pontymister v Whiteheads Rhisga
Porth Quins v Ynysybwl
Treowen Stars v Usk (Bush Park) 14:00
Red Valley v Pontypridd FC (Tonyrefail Leisure Centre) 14:00
Vale United v Pencoed Athletic 14:00
12th August
AFC Radyr v Cardiff Bay (Trelai)
14th August
Llanedeyrn v Tondu Robins 19:00
Navi Treharris v Pontypridd FC (Trelewis Welfare Ground) 18:30
15th August
Ely Valley v Carn Rovers 19:00
16th August
Race v Docks Con AFC (includes reserve teams fixture)
18th August
Caldicot Castle v Pontnewynydd AFC
Caldicot Castle Reserves v Upper Cwmbran
Cardiff Bay v Southside Star (Cardiff Uni Fields) 11:00
Gilwern FC v Fairwater AFC 15:00
Llanedeyrn v Talbot Green 14:00
Nelson Cavaliers v AFC Abercynon
Pontypridd FC v Carnetown BGC
22nd August
Gilwern FC v Blaenavon Forgeside 19:00
22nd August
Pontypridd FC v Glyncoch Spartans
25th August
Fairwater v Broadlands 14:00
Gilwern FC v Caldicot Castle 15:00
Pontypridd FC v Hopkinstown
Tiger Bay v Llanedeyrn